Силјановска Давкова: На 21 април и на 5-ти мај ќе сфатат дека нивното време истече


Власта единствено се фали дека го реформирале името. Тоа не е реформа, тоа е катастрофа. Тоа е погубен потег. На 21 април и на 5-ти мај ќе сфатат дека нивното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Kандидатот за претседател на Република Македонија, проф. Д-р Гордана Сиљановска Давкова оствари средба со жителите на с. Бањица. Во текот на средбата се ...
| | веќе видена | слични

Ви пренесуваме дел од интервјуто на „Независен“ со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски: Тврдите дека нема да одите на бојкот во вториот круг, а по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Независен весник вели дека партијата има нагорен тренд во поддршака кај граѓаните и во вториот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје, 26 април 2019 Денеска кандидатот за претседател на Република Македонија, проф. Д-р Гордана Сиљановска Давкова оствари средба со жителите на с. Бањица. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Независен вели дека е убеден дека ќе биде исполнет цензусот во вториот круг на претседателските ...
| | веќе видена | слични

Мојата програма вели дека во целиот мандат ќе се борам за демократизација на македонскиот недомекратски политички систем, со сите инструменти што му стојат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе од 50 луѓе починале од новиот коронавирус, а повеќе од 2.000 луѓе се заразени. Засега, Светската здравствена организација не сака да прогласи глобална ...
сите 584 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 214 | | | веќе видена

Кинеските власти решија новогодишните празници да бидат продолжени до 2 февруари, со цел дополнително да се влијае врз намалување на ширењето на новиот корона ...
сите 158 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 255 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 184 | | | веќе видена

Вчера во 15,35 часот Т.Б. од Црвен крст во СВР Скопје пријавила дека над детското одмаралиште на Водно, додека се обидувале да стигнат до повредено лице на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силјановска Давкова: На 21 април и на 5-ти мај ќе сфатат дека нивното време истече

Од:
До кого (е-маил):
Порака: