Договорите не се ни Библија, ни Куран, македонскиот народ има право на самоопределување


Кандидатот за претседател на Република Македонија, проф. Д-р Гордана Силјановска Давкова вечерва ги поздрави граѓаните на Штип и им се заблагодари за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скопје, 26 април 2019 Денеска кандидатот за претседател на Република Македонија, проф. Д-р Гордана Сиљановска Давкова оствари средба со жителите на с. Бањица. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Претседателскиот кандидат Гордана Силјановска-Давкова денеска имаше средби со граѓаните на општина Карпош, на кои им се заблагодари што ја поддржаа во првиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мојата програма вели дека во целиот мандат ќе се борам за демократизација на македонскиот недомекратски политички систем, со сите инструменти што му стојат на ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател Гордана Сиљановска-Давкова денеска на трибина во Општина Карпош им се заблагодари на граѓаните што ја подржаа во првиот круг од ...
| | веќе видена | слични

Сиљановска Давкова ги поздрави граѓаните и им заблагодари што ја подржаа во првиот круг од претседателските избори со што и дадоа дополнителна сила за да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најискрено и најпријатно изненаден од огромниот одзив, позитивната енергија и атмосферата на трибината што ја одржавме со Проф. Д-р Гордана Силјановска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 238 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 288 | | | веќе видена

Македонците кои живеат во Данска и оваа година го одбележаа големиот христијански празник Богојавление – Водици со фрлање на крстот во водите на Балтичкото ...
сите 269 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел кажа дека Северна Македонија и Албанија припаѓаат во иста група кога е во прашање почетокот на пристапни преговори со ЕУ и ...
сите 286 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 174 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Договорите не се ни Библија, ни Куран, македонскиот народ има право на самоопределување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: