Мицкоски во Ранковце: Земјоделието е опустошено,земјоделците со месеци ги чекаат парите за субвенции кои сега им ги пуштија


Мицкоски во Ранковце кажа дека се поголем број на граѓани се приклучуваат со помислата дека токму 21 април и 5 мај се деновите кога граѓаните ќе ги казни ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии

Бизнисите на граѓаните тонат, но затоа фирмите на функционерите од власта добиваат тендери во четири очи и испумпуваат милиони од буџетот, велат од ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во денешната емисија на ТВ Алфа каде што повика да се излезе на избори и да донесат разумен избор, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Вечерва Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на митинг пред граѓаните од општина Пробиштип. Мицкоски кажа дека СДСМ воопшто не ги исполнија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ воопшто не ги исполнија ветувањата кои ги даваа пред граѓаните и дека мислат на граѓаните од едни избори на други и даваат лажни ветувања, рече Мицкоски ...
| | веќе видена | слични

Не се овие само претседателски избори, затоа што можеби за онаа врхушка на СДСМ се ова претседателски избори бидејќи тие за народот и за државата мислат од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ истакна дека на 21-ви април, а потоа и на 5-ти мај ВМРО-ДПМНЕ победува убедливо на претседателските избори. -Сакам овде во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Кратово. Мицкоски пред присутните истакна дека е дојдено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Адвокатот Јовица Страшевски, бранител на обвинетиот поранешен градоначалник на Гази Баба Тони Трајковски предуредува дека во случајот ТНТ ќе се случи уште едно ...
сите 332 | | | веќе видена

Ова се кадрите на Спасовски и Славјанка. СДСМ криминална продолжува со коалицијата со мафијата. Љупчо Трајковски – лице кое е главен осомничен во шверц на ...
сите 27 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел изразила надеж дека Македонија и Албанија ќе добијат датум за пристапни преговори со ЕУ на самитот во Загреб во мај. ...
сите 285 | | | веќе видена

Целата работа околу начинот и условите на користење на службените возила на МВР се сведува на фактот што истите беа несоодветно и непрофесионално користени. ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски во Ранковце: Земјоделието е опустошено,земјоделците со месеци ги чекаат парите за субвенции кои сега им ги пуштија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: