Бектеши: Инклузивниот економски развој ќе влијае на подобрување на државата во меѓународните институции.

Министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски денеска беа дел од инфо сесијата по повод ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регионалниот центар на Фондацијата за развој на мали и средни претпријатија во Струмица, денеска, во соработка со Фондот за иновации и технолошки развој, ќе го ...
| | веќе видена | слични

Презентацијата е дел од циклусот што веќе се одржува низ повеќе градови во земјата, а целта е јавноста и целните групи да се информираат за Инструментот за ...
| | веќе видена | слични

Малите компании сметаат дека климата за водење бизнис во земјава е полоша споредбено со другите земји во регионот, за разлика од поголемите кои имаат подобра ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во моментов има над 1.100 регистрирани и подигнати апликациски пакети за кофинансирани грантови, по вториот повик на Фондот за иновации и технолошки развој што ...
| | веќе видена | слични

Производите на малите и средни компании стигаат само во регионот. Вратите кон поширокиот пазар се затворени за нив. Од бизнис секторот велат дека на овие фирми ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Домашните мали и средни претпријатија имаат ограничени ресурси што ги спречуваат да извезуваат на меѓународниот пазар, како исполнување критериуми и стандарди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонците кои живеат во Данска и оваа година го одбележаа големиот христијански празник Богојавление – Водици со фрлање на крстот во водите на Балтичкото ...
сите 264 | | | веќе видена

Натпреварот од второто коло на Европското првенство го одиграа екипите на Шпанија и Австрија, а победа запишаа Шпанците со 30:26. Шпанија беше апсолутен ...
сите 386 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 238 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 172 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 174 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Инклузивниот економски развој ќе влијае на подобрување на државата во меѓународните институции.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: