Ова се температурите низ Македонија вечерва - невремето некаде започнува

Ова се температурите вечерва низ Македонија. Во Дебар има дожд и грмежи според временската на Accuweather. Ова е состојбата вечерва во градовите низ Македонија.
| | веќе видена | слични

Како што поминуваат деновите до Велигден така температурите ќе бидат во пораст. Синоптичарите најавуваат дека временската прогноза овие денови ќе достиген до ...
| | веќе видена | слични

Стабилно и сончево време најавуваат метеоролозите за денеска и наредните денови. Од четврток се најавуваат промени, осносно врнежи во попладневните часови. Ова ...
| | веќе видена | слични

Ова се температурите и состојбата во Македонија попладнево. Наместа веќе има дожд и невреме. Невреме има во брвеница, Гостивар, Дебар како и Тетово. Се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Времето утре пртепладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со појава на град, ...
сите 249 | | | веќе видена

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 196 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 103 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова се температурите низ Македонија вечерва - невремето некаде започнува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: