Малку ќе уживаме во сонцето - Спремете се за невреме

3 копии

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локана облачност и со умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Локално особено во југозападниот дел од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Како што поминуваат деновите до Велигден така температурите ќе бидат во пораст. Синоптичарите најавуваат дека временската прогноза овие денови ќе достиген до ...
| | веќе видена | слични
3 копии
20 копии

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува претежно сончево време. Од четврток следува период на топло време со значителен пораст на температурата. Претпладне ќе ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во Македонија се забалежани силен ветер и врнежи, а температурите значително опаднаа. Од среда, како што информираат од УХМР ќе настапи преодно ...
| | веќе видена | слични

Утре претпладне ќе има локални врнежи од дожд, а преку денот ќе дува засилен ветер од југоисточен правец. Во среда ќе настапи преодно стабилизирање на времето. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 358 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малку ќе уживаме во сонцето - Спремете се за невреме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: