ВОНДРЕДНА временска прогноза: ПОПЛАДНЕВО НЕ ЧЕКА ПРЕСВРТ НА ВРЕМЕТО

20 копии
4 копии

Огромно количество на прашина и песок низ воздухот, нечист дожд и многу мачнини кај граѓаните. Тоа годонесе силното југозападно и јужно воздушно струење кое ја ...
| | веќе видена | слични

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува претежно сончево време. Од четврток следува период на топло време со значителен пораст на температурата. Претпладне ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Под влијание на многу топла воздушна маса која ќе продре од северните предели на Африка кон нашата држава од утре ќе услови значителен и брз пораст на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Под влијание на силно југозападно воздушно струење веќе е започнат транспорт на прашина и на песок што значи дека и атмосферата понатаму ќе биде доста ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во Македонија се забалежани силен ветер и врнежи, а температурите значително опаднаа. Од среда, како што информираат од УХМР ќе настапи преодно ...
| | веќе видена | слични

Утре претпладне ќе има локални врнежи од дожд, а преку денот ќе дува засилен ветер од југоисточен правец. Во среда ќе настапи преодно стабилизирање на времето. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 97 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВОНДРЕДНА временска прогноза: ПОПЛАДНЕВО НЕ ЧЕКА ПРЕСВРТ НА ВРЕМЕТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: