Филипче во Крива Паланка: Болницата ќе се поднови со мамограф и ехо апарат

Министерот за здравство д-р Венко Филипче и министерот за земјоделство шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, денеска беа во работна посета на ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во отворео студио на ТВ Сител прогласи победа на Силјанновска во првиот круг на избори. Во Велес, Кочани, ...
| | веќе видена | слични

Дали кандидатите и кога ќе се одлепат од партиите што ги поддржуваат, прашува новинарот Љубиша Николовски во вечерашната емисија „Отворено на Алфа“. -Како овие ...
| | веќе видена | слични

На денешната средба со земјоделците од Општина Ранковце, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, разговараше за актулените ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за земјоделство, по изборите, ќе распише нов јавен повик за средствата за полските патишта што ги има во буџетот за годинава, рече министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Власта предводена од Зоран Заев земјоделието го доведе пред колапс. Заев и Николовски се што ветија на земјоделците ништо не остварија. Напротив земјоделците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 382 | | | веќе видена

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена

Објавувањето на записникот од страна на еден портал само покажува колку е порозно и некадарно обвинителството, вели за Пресинг Тв адвокатот Звонко ...
сите 236 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче во Крива Паланка: Болницата ќе се поднови со мамограф и ехо апарат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: