Мас: Брегзит не може да биде одложен по октомври

2 копии
8 копии
4 копии

Доналд Трамп синоќа ѝ даде на Велика Британија голем поттик, изјавувајќи дека трговијата меѓу Велика Британија и САД ќе биде "многу значително зголемена" по ...
| | веќе видена | слични

Челниците на Европскиот совет и на Европската комисија, Доналд Туск и Жан-Клод Јункер во вторникот рекоа дека очекуваат излегување на Обединетото Кралство од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер ја повика Европската унија денес да продолжи и да не дозволи Брегзит да ја стопира. На пленарната седница ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск ги информираше европските пратеници за ситуацијата со Брегзит по минатонеделниот самит на кој лидерите одобрија ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Бритиш ервејс“ ги суспендираше сите летови меѓу Обединетото кралство и Кина поради коронавирусот. „Ги суспендиравме сите летови од и кон Кина со моментен ...
сите 632 | | | веќе видена

Во Парламентот денеска ќе продолжи расправата за законот за Јавно обвинителство. Дебатираа и ставови излагаа професори, актуелни и екс обвинители, адвокати. ...
сите 465 | | | веќе видена

Италијанскиот медиум „Ла верита“ со документи и докази ги покажа тортурата и пририсокот врз цели семејства кои семејството Заеви, на чело со браќата Зоран и ...
сите 156 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на сите девет лица кои настрадаа во хеликоптерска несреќа на 26-ти јануари во која животот го загуби и кошаркарската легенда Коби ...
сите 254 | | | веќе видена

Повеќе не постои порнографската група на „Телеграм“ во која имаше над 7.000 членови, а се постираа фотографии и видеа од девојки од Македонија. Избришани се ...
сите 171 | | | веќе видена

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мас: Брегзит не може да биде одложен по октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: