Рафал на Хјустон против Феникс, падна НБА-рекордот


Хјустон успеа да победи во Јута и зголеми на 3:0 во плеј-оф пресметката со „џезерите“, но иако Џејмс Харден го заврши мечот како најдобар поентер во редовите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Екипите на Филаделфија 76, Милвоки Бакс и Хјустон Рокетс се на добар пат да се пласираат во втората рунда во плејофот во НБА лигата. Тие остварија гостински ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 270 | | | веќе видена

Игор Карачиќ дефинитивно немаше свој ден во полуфиналето против Норвешка и самиот го призна тоа по крајот на неверојатниот меч во Стокхолм, но сепак ...
сите 33 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори закажани на ...
сите 96 | | | веќе видена

Бранислав Радоњиќ Брендон се изјаснил дека не сака да биде “пурпурно суштество“, станал флуиден, па одлучил да биде Бренда.Сега сите се прашуваат дали е тој ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рафал на Хјустон против Феникс, падна НБА-рекордот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: