Филипче од Чаир: Со Пендаровски да продолжиме заедно напред, за европска држава за нашите млади


– Наша одговорност е да им овозможиме подобар живот и иднина на нашите деца. Стево Пендаровски е вистинскиот кандидат за претседател на Република Северна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацоски на одложената прес-конференција без да инесе ниету еден конрекетен прелиминарен податок од аналитичкито ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот секретар на СДСМ , Александар Кирацовски рече дека на над 50 проценти од гласовите победи заедничкиот кандидат Стево Пендаровски. Кирацовски рече ...
| | веќе видена | слични

Стево Пендаровски оди во сигурна победа во вториот круг на претседателки избори, порача вечерва шефот на неговиот изборен штаб, Александар Кирацовски. – ...
| | веќе видена | слични

Откако предмалку се огласија од штабот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, предмалку се огласија и од штабот на владеачката СДСМ, од каде што порачаа дека Стево ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацоски на прес конференција кажа дека нивниот кандидат за претседател Стево Пендаровски „Ова не се локални избори и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На секаков начин СДСМ се обидува да избегне одговорност од криминалот, посочи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во ...
сите 437 | | | веќе видена

Македонското Собрание се распушти отварајќи пат за предвремени избори на 12 април, осум месеци пред истекувањето на тековниот мандат, како голем тест за про-ЕУ ...
сите 324 | | | веќе видена

Дополнителната заменичка-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска во врска со нарачката на личните документи со новото уставно име истакна дека ...
сите 152 | | | веќе видена

Новинарот Предраг Димитриевски на телевизија 24 со огромна доза на сомнеж говореше за денешната одлука на Вилма Рускоска јавноста да биде изземена од судењето ...
сите 282 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 111 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 158 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 96 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче од Чаир: Со Пендаровски да продолжиме заедно напред, за европска држава за нашите млади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: