Бесот нека не ви биде поголем од љубовта кон татковината: Не бојкотирајте, излезете за Македонија!


7 копии

Вие кои цврсто заговарате бојкот, знам дека имате многу причини и не велам дека за се не сте во право, но ви се обраќам искрено без ракавици, имате една ...
| | веќе видена | слични

Наспроти впечатокот во дел од јавноста дека изборната кампања поминува во помирна атмосфера споредено со претходните гласачки циклуси, опозицијата периодов ...
| | веќе видена | слични

По подолга пауза вчера дел од политичките партии кои учествуваат на изборите ја вратија темата за можен бојкот на вториот круг од изборите за претседателски ...
| | веќе видена | слични

Премиерот не верува дека нема да има проблем со излезноста во вториот круг на претседателските избори што ќе се одржи на 5 мај, односно дека ќе има цензус, но ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во синоќешното гостување во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21 и порача на опозицијата да не го бојкотира вториот круг од претседателските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 392 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 522 | | | веќе видена

За да имаме рамноправна и демократска држава, во која сите ќе добијат подеднакво, мораме да го промениме законот и да го примениме моделот на една изборна ...
сите 71 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 131 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ Артан Груби денеска во емисија на Алсат призна дека Законот за јазици бил главниот услов за коалиција со СДСМ. Тој уште додаде дека прво бил ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесот нека не ви биде поголем од љубовта кон татковината: Не бојкотирајте, излезете за Македонија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: