Пендаровски во Куманово и во Крива Паланка, а Силјановска-Давкова во Валандово и Гевгелија


Кандидатите за претседател на државата и денеска ја продолжуваат кампањата и на средби со граѓани и митинзи ќе ги претстават своите изборни програми. На 15-от ...
| | веќе видена | слични

Со пејачи, спортисти и актери на митинзи, дебатни соочувања и набиена агенда за средби со граѓани. Вака помина кампањата пред првиот круг избори. Ден пред ...
| | веќе видена | слични

Главната порака која и преку слоганот ја изразува кандидатот на владиното мнозинство, професорот Стево Пендаровски е „заедно напред”, во контекст на напредокот ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Кандидатот за претседател Блерим Река, кој ја има поддршката од Беса и Алијансата за Албанците, денеска ќе го одржи централниот митинг во Тетово. Другите ...
| | веќе видена | слични

Непотизмот и криминалот ја одбележаа досегашната работа на владата, порача кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Г ордана Сиљановска Д авкова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 392 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 522 | | | веќе видена

За да имаме рамноправна и демократска држава, во која сите ќе добијат подеднакво, мораме да го промениме законот и да го примениме моделот на една изборна ...
сите 71 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 131 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ Артан Груби денеска во емисија на Алсат призна дека Законот за јазици бил главниот услов за коалиција со СДСМ. Тој уште додаде дека прво бил ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски во Куманово и во Крива Паланка, а Силјановска-Давкова во Валандово и Гевгелија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: