СДСМ: Нови 19 странски инвестиции започнаа, гласот за Стево е глас да продолжат


3 копии
2 копии

Гласот за Стево Пендаровски е глас за Зоран Заев. Гласот за Стево Пендаровски е глас за поткуп по шемата – „едно евро за црквата, едно евро за Вицето“. Самиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, денеска беше во посета на Струга и населеното место Октиси.Како што информираат од партијата, пред граѓаните на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред граѓаните на Струга Манчевски рече дека престојните претседателски избори се шанса земјата да продолжи по патот по кој зачекори, патот кон ЕУ и НАТО, ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ , Дамјан Манчевски денеска беше во посета на Струга и населеното место Октиси. Пред граѓаните на оваа општина Манчевски рече дека ...
| | веќе видена | слични

Лагите на Стево Пендаровски! Човек кој ги лажел своитe граѓани, не заслужува да им биде претседател!Гласот за Стево е глас за самоуништување!Лагите на Стево ...
| | веќе видена | слични

Oсумдесет проценти од странските директни инвестиции со кои се фали СДСМ се реинвестирана добивка на веќе постоечките инвеститори во државата, кои ги донесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Напредокот во интеграциите, успешните економски политики резултираа со раст на економијата, раст на платите и на инвестициите. Во 2018 година забележан е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за здравство комуницира со актери од Македонскиот народен театар (МНТ) кои на 21 јануари биле во Кина да ја играат претставата „Галеб“ на ...
сите 851 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 124 | | | веќе видена

Јавноста очекува жестоки натегања, дебата и расправии околу предлог законот за Јавно обвинителство. Дали партиите ќе успеат да го најдат вистинското решение за ...
сите 409 | | | веќе видена

Датумот 26 јануари 2020 година ќе остане во сеќавање на многу љубители на кошарката, затоа што тоа е денот кога светот го загуби еден од најдобрите на сите ...
сите 262 | | | веќе видена

72-годишниот бразилски писател Пауло Коељо и прерано трагично загинатата кошаркарска и НБА легенда Коби Брајант пишувале заедничка книга за деца, проект за кој ...
сите 134 | | | веќе видена

Моментот кога Ѓорѓи Начевски во 59. минута му досуди чекори на Игор Карачиќ ќе влезе во антологијата на Европското првенство во ракомет. Беше потребна забавена ...
сите 210 | | | веќе видена

Кога ќе дојдат следните генерации љубители и посветени играчи на кошарка кои не растеле „во живо“ со мајсториите на Коби Брајант, едно вакво видео ќе биде ...
сите 173 | | | веќе видена

Јавноста, а особено родителите се кренаа на нозе откако беше обелоденето постоењето на групата „Јавна соба“ на апликацијата Телеграм. Во групата имало 7.400 ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Нови 19 странски инвестиции започнаа, гласот за Стево е глас да продолжат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: