Адетокумбо полета и заби речиси од линијата за слободни фрлања!


Хјустон успеа да победи во Јута и зголеми на 3:0 во плеј-оф пресметката со „џезерите“, но иако Џејмс Харден го заврши мечот како најдобар поентер во редовите ...
| | веќе видена | слични

Џејмс Харден зад себе има фантастична сезона во НБА лигата во која сруши неколку рекорди и во која го воодушеви фудбалсиот свет со својот кошгетерски учинок. ...
| | веќе видена | слични

Мајкл Џордан за многумина е број еден на сите времиња, став кој го застапуваат најголемиот дел од сегашните играчи и ѕвезди кои настапуваат во НБА лигата. Ова ...
| | веќе видена | слични

Рики Рубио ја изрежира сцената на вечерта во НБА лигата, односно ја изведе најдчудната и најнесфатлива денфазнивна тактика во ситуација кога го чуваше ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Хјустон славеше убедлива победа против Јута Џез со 122:90 во првиот натпревар од доигрувањето во НБА Лигата. Предводник на „ракетите“ уште еднаш ...
| | веќе видена | слични

Останато

Двајца од тројцата Кинези во Франција на кои им е дијагностициран коронарвирус, пристигнале во Париз без симптоми на болеста, соопштија денеска лекарите во ...
сите 607 | | | веќе видена

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 423 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 245 | | | веќе видена

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
сите 261 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 49 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Авганистан се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. МВР соопшти дека на полноќ на ...
сите 107 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е веќе завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адетокумбо полета и заби речиси од линијата за слободни фрлања!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: