Остануваат клучните разлики за законот за јавно обвинителство


-Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните разлики остануваат. Материјалите не беа во согласност со европските препораки за отворање на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

– Тоа се разликите што се однесуваат пред се на продолжувањето на започнатите постапки од СЈО, користењето на доказите што се прибрани во тие судски постапки и ...
| | веќе видена | слични

И покрај несогласувањата на власта и опозицијата за последните предлози кои работната група на ВМРО ДПМНЕ ги достави до Министерството за правда околу Законот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

При гостување на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата Клик Плус на ТВ 21 истакна дека има сериозни индиции дека Специјалното Јавно ...
| | веќе видена | слични

Правеше Милер истрага цели 2 години за наводно руско мешање во изборите во САД? Ја затврои дека нема докази за ништо. И претседателот Трамп сега вика: Добро, ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски вечерва во гостувањето на 21 ТВ беше запрашан и за Специјалното јавно обвинителство. СЈО е политички договор,и е против уставно. Нашиот став ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 392 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 522 | | | веќе видена

За да имаме рамноправна и демократска држава, во која сите ќе добијат подеднакво, мораме да го промениме законот и да го примениме моделот на една изборна ...
сите 71 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 131 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ Артан Груби денеска во емисија на Алсат призна дека Законот за јазици бил главниот услов за коалиција со СДСМ. Тој уште додаде дека прво бил ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Остануваат клучните разлики за законот за јавно обвинителство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: