Една недела до првиот круг од изборите за претседател – кампањата во полн ек


До првиот круг од претседателските избори не дели една недела. Изминатиов викенд претседателските кандидати на опозицијата, Гордана Силјановска Давкова, и на ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

Се поголем број на граѓани се приклучуваат со помислата дека токму 21ви април и 5ти мај се деновите кога граѓаните ќе ги казни политичарите како Заев и ...
| | веќе видена | слични

Штотуку завршив во Ранковце каде сретнав пријатни и искрени луѓе кои си ја сакаат нашата земја. И се повеќе граѓани ни се приклучуваат со помислата дека мора ...
| | веќе видена | слични

На трибинатa во општина Ранковце на која гостуваше консензуалниот претседателски кандидат Стево Пендаровски се случил немил инцидент.Имено, непосредно пред ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На вчерашниот централен митинг на кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, на бината можеше да се забележи момче кое на знаковен јазик ги толкуваше ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Краток, јасен и прецизен беше кандидатот за претседател на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски. Тој во својот говор ги поздрави присутните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 384 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 522 | | | веќе видена

За да имаме рамноправна и демократска држава, во која сите ќе добијат подеднакво, мораме да го промениме законот и да го примениме моделот на една изборна ...
сите 71 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 131 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ Артан Груби денеска во емисија на Алсат призна дека Законот за јазици бил главниот услов за коалиција со СДСМ. Тој уште додаде дека прво бил ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Една недела до првиот круг од изборите за претседател – кампањата во полн ек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: