Река до Пендаровски: Вие сте на власт, а нема ниту еден зад решетки поради тоа што има 20 илјади прислушувани разговори


Жешка дебата имаа претседателските кандидати Блерим Река, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски во „Детектор“ на телевизија Сител. Имено, кандидатот ...
| | веќе видена | слични

Вечерва ТВ21 ја организираше последната претседателска дебата помеѓу кандидатите кои во недела ќе се борат за функцијата претседател на државата. Кандидатот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тројцата претседателски кандидати Блерим Река, поддржан од Алијансата за Албанците и Беса, кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова и ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашната дебата на ТВ 21 кандидатката за претседател, Гордана Силјановска Давкова, одби да одговори дали ќе ги потпише законите кои претседателот Иванов ...
| | веќе видена | слични

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, на вечерашната последна дебата на ТВ21, откри зошто пропушти да пие кафе заедно со противкандидатите Силјановска и ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претедател на Република Северна Македонија, Блерим Река, во вечерашната дебата на ТВ 21, ги обвини ДУИ и ДПА за водење хибридна војна против него ...
| | веќе видена | слични

За време на вечерашната дебата на тројцата кандидати за претседател на Република Северна Македонија на телевизијата 21, откако Гордана Силјановска дискутираше ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски во вечерашната дебата на ТВ 21 откри дека вчера му се јавил на висок функционер на ДУИ и му рекол да престане со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 392 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 522 | | | веќе видена

За да имаме рамноправна и демократска држава, во која сите ќе добијат подеднакво, мораме да го промениме законот и да го примениме моделот на една изборна ...
сите 71 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 131 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ Артан Груби денеска во емисија на Алсат призна дека Законот за јазици бил главниот услов за коалиција со СДСМ. Тој уште додаде дека прво бил ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Река до Пендаровски: Вие сте на власт, а нема ниту еден зад решетки поради тоа што има 20 илјади прислушувани разговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: