Сè започна со убиството на Гадафи! Погледнете што се случува во Либија: Еве кој ги држи кои позиции! Детална мапа


Либиската национална армија на маршалот Халиф Хафтар ја преземала контролата над воениот камп Јармук јужно од Триполи, соопштил извор во Генералната команда на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Египетскиот претседател Абдел Фарах ел Сиси денес разговарал со командантот на бунтовничките сили од истокот на Либија, Калиф Хафтар, за развојот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Саудиска Арабија му ветила на командантот на Либиската национална армија, Калиф Хафтар, десетина милиони долари за заземање на Триполи, пишува "Wallstreet ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 227 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 124 | | | веќе видена

Дозволата за градење на локацијата наспроти Холидеј ин на „маса“ пред градоначалникот Богдановиќ. Македонската православна црква и Зоран Антиќ чекаат на потпис ...
сите 206 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сè започна со убиството на Гадафи! Погледнете што се случува во Либија: Еве кој ги држи кои позиции! Детална мапа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: