СДСМ: Колку сме поблиску до членството во НАТО, толку поголеми се економските придобивки


4 копии

„Напредокот во интеграциите, процесот на ратификација на протоколот за пристапување во НАТО и успешните економски политики сериозно ја придвижија ...
| | веќе видена | слични

Нема поголемо лицемерие од тоа ВМРО-ДПМНЕ, партијата кочничар на интеграциите да зборува за европски вредности и реформи, велат од СДСМ. Преку соопштение од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кампањата за претстојните претседателски избори е во тек само неколку дена. Многумина од власта целосно се посветени пак на кампањата на кандидатот Стево ...
| | веќе видена | слични

Реалните податоци потврдуваат, колку сме поблиску до членството во НАТО, толку поголеми се економските придобивки, велат од СДСМ. Владејачката партија истакна ...
| | веќе видена | слични

Бројни економски параметри покажуваат дека за само една година од интентизивирањето на интегративниот процес, економските придобивки се реални и видливи. За ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Колку сме поблиску до членството во НАТО, толку поголеми се економските придобивки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: