СДСМ: Химната е призната од целиот свет, залудни се конструкциите на Мицкоски

Залудни се обидите на Мицкоски преку измислени и непостојни случаи да ја врати државата во темното минато на изолација, уназадување и неизвесност, реагира ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да се помират со тоа што за првпат грчки оркестар ја свиреше македонската химна, реагира СДСМ на соопштението на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 5 април 2019 Историската посета на грчкиот премиер придружуван од десетина министри и стотина биснисмени е доказ за пријталество што отвора економски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 392 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 298 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

Изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска Давкова, денес продолжи со митинг во Аеродром. -На почетокот ...
сите 387 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 264 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 112 | | | веќе видена

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Химната е призната од целиот свет, залудни се конструкциите на Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: