На крајот на конвенцијата голем спектакл за Стево – еве какво роденденско изненадување му подготвија пејачите на претседателскиот кандидат


Стево Пендаровски на трети април прослави 56 години. Случајно или не на тој датум беше и конвенцијата за промоција на Претседателскиот кандидат на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев се обрати на синоќешната конвенција на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски. Меѓутоа најинтересниот момент е што ...
| | веќе видена | слични

На 3 април, вчера, симболично совпадната со редниот број на кој ќе се наоѓа Стево Пендаровски на гласачкото личе за претседателските избори, но се совпадна и ...
| | веќе видена | слични

Почнаа со химната, заврши со роденденска песна. Kонвенцијата на претседателскиот кандидат на СДСМ и коaлицијата симболично на трети порaди редниот број на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 769 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 170 | | | веќе видена

Студениот бран што ја зафати речиси цела Европа, вклучувајќи го и Балканскиот Полуостров ќе се задржи и во следниот период. Во регионот за време на викендот, и ...
сите 275 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 196 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На крајот на конвенцијата голем спектакл за Стево – еве какво роденденско изненадување му подготвија пејачите на претседателскиот кандидат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: