АНКЕТА: Само во март Силјановска ја зголемила предноста пред Пендаровски за 20%


Идентичен беше резултатот и во третата недела од март, додека во првите две, Силјановска имаше помала предност. Најблиску беа на почетокот на месецот кога од ...
| | веќе видена | слични

Визијата за едно општество за сите продолжува да се остварува. Стево Пендаровски е првиот претседателски кандидат зад кој застанаа Македонци, Албанци, Турци, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стево е претседател на сите, Македонци, Албанци, Бошњаци, Турци, Срби, Роми, Власи, Египќани, други. Застанавме зад координаторот на НАТО, во годината кога ќе ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Одложено е првото тв соочување од изборната кампања помеѓу претседателските кандидати Гордана Силјановска, Стево Пендаровски и Блерим Река, кое требаше да се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Професорката Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател поддржан од ВМРО-ДПМНЕ ја започна својата кампања, за која најави посета на многу градови и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Во старата зграда на „Систина“ се планира итно за неколку дена да се обезбеди греење и централен довод на кислород до секој кревет, како и рендген апарат, ЕКГ ...
сите 633 | | | веќе видена

Кризната состојба на целата територија на Македонија во траење од 30 дена, што на предлог на Советот за безбедност вчера ја прогласи Владата, и овозможи на ...
сите 333 | | | веќе видена

Седмичниот извештај на Центарот за јавно здравје од Охрид што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека од 14 до 20 ...
сите 333 | | | веќе видена

До каже може да оди политичката прагма и желбата за освојување на дел од владиниот колач. Веројатно многумина од нас ја паметат раскрварената глава на Зијадин ...
сите 232 | | | веќе видена

Дознавме дека Пендаровски по рецептот на измамникот Заев станал претседател на државата со криминал, наместо крокодилски солзи одговорност. Целата јавност ...
сите 104 | | | веќе видена

Почнува изборната кампања во Штип и Пласница. Во услови на кризна состојба и забрана за групирање на повеќе од четири лица седумината кандидати од овие две ...
сите 41 | | | веќе видена

Бугарското вето не ме изненадува, живеев таму и напишав книга за Бугарија - ова прашање за македонскиот идентитет беше опсесија за многу Бугари уште пред 25 ...
сите 189 | | | веќе видена

Нов вонреден инспекциски надзор ќе се врши во штипската болница за случајот на 41 – годишната жена која пред да почине во болницата преку повици и пораки од ...
сите 191 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АНКЕТА: Само во март Силјановска ја зголемила предноста пред Пендаровски за 20%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: