Јелена Ѓоковиќ: Научив да кажувам „извини“

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ откри за јавноста дека секое утро кога ќе стане, прво нешто што го прави е молењето. Србинот за себе вели дека е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најдобриот тенисер на светот открил која е првата работа која ја прави секое утро кога ќе ги отвори очите. Новак Ѓоковиќ отсекогаш важел за исклучително ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новак Ѓоковиќ во разговор со британскиот автор Џеј Шетију откри детали од приватноста за кои никогаш не зборувал јавно. Јас не верувам дека нешто е невозможно, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новак Ѓоковиќ се вклучи во акција за помош во православната црква која се наоѓа во Ница и која често ја посетува со своето семејство. Црквата Успение пресвета ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи, синоќа на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 620 | | | веќе видена

-Најважно е внатрешната организација да ја направиш врз принципи каде што ќе го почитуваш секој поединец и нема да заборавиш кој ти помогнал и на каков начин. ...
сите 358 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, вели дека му дава безрезервна поддршка на неговиот партиски лидер Христијан Мицкоски, за избор за уште еден мандат ...
сите 233 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 207 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 77 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јелена Ѓоковиќ: Научив да кажувам „извини“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: