Се подготвивте за топли денови, се излажавте – температури под НУЛА, еве што не очекува

Во среда и во четврток ќе се задржи променливо облачно време, со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Од петок утринските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 3. април 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови каде ќе има услови за ретка ...
| | веќе видена | слични

Ќе дува слаб до умерен, а долж  Повардарието повремено и засилен ветер од југоисточен правец. Дневните температури ќе се движи од 11 до 19  Целзиусови степени. ...
| | веќе видена | слични
11 копии
14 копии

Кон крајот на оваа и почетокот на идната недела, како што соопшти, локално  ќе  има  појава  на  нестабилна облачност  со  пороен  дожд  и  грмежи.  Ќе  дува и ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Синоптичарите за попладнево најавија локални дождови, ама температурата нема да бележи кој знае колка пад. Според прогнозите, до попладне времето ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната прес конференција Тера телевизија го праша министерот за здравство Венко Филипче каква е подготвеноста на Клиниката во Битола ( кадровски и со ...
сите 773 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Од коронавирусот во светот до денес во 20 часот, 913.196 лица се заболени додека 45.535 починати, а бројката на излечени изнесува 193.723 лицаМоментално ...
сите 694 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 97 | | | веќе видена

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани на РМ (УПОЗ) ја поздравува одлуката на владата и вториот сет мерки затоа ...
сите 78 | | | веќе видена

Кочанската полиција поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против лице од Кочани кое на социјалните мрежи проширило лажна вест дека е ...
сите 113 | | | веќе видена

Владините мерки за справување со екомомската криза од коронавирусот се насочени кон стопанството, но многу повеќе кон работниците, да ги задржат работните ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се подготвивте за топли денови, се излажавте – температури под НУЛА, еве што не очекува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: