Заев уверен во победата на Пендаровски, но и подготвен за предвремени избори ако тоа не се случи


Премиерот Зоран Заев и претседател на СДСМ изрази увереност во победата на кандидатот на владејачката коалиција Стево Пендаровски на претстојните ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателските кандидати денеска ја продолжуваат кампањата во чии рамки ги претставуваат своите програми. СДСМ ќе одржи Конвенција во Скопје на која ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ ќе одржи Конвенција во Скопје на која ќе биде претставен заедничкиот кандидат Стево Пендаровски, а претседателскиот кандидат подджан од ВМРО-ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари во гостувањето во емисијата Отворено на Телевизија 24 во реплика на генералниот секретар и шеф на изборниот штаб на ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот на здружената коалиција помеѓу БЕСА и Алијанса за Албанците, Блерим Река вечерва оддржа средба со граѓани во скопската општина Студеничани. Тој на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

А по вчерашниот прв митинг на Блерим Река на плоштадот Скендербег во Скопје – независниот претседателски кандидат поддржан од Алијансата за Албанците и БЕСА ...
| | веќе видена | слични

Ниту еден од тројцата кандидати не покажува визионерски пристап. На граѓаните им треба претседател, а не партиски функционер смета универзитетската професорка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На вториот ден од кампањата ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата За заедничка Македонија денеска ќе ја претстават својата кандидатка за претседател на Република Македонија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 202 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 210 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев уверен во победата на Пендаровски, но и подготвен за предвремени избори ако тоа не се случи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: