Роналдо сепак мина со полесна повреда


Португалецот Кристијано Роналдо се најде на мета на фановите поради видеото кое на Инстаграм го објави неговата девојка Џорџина Родригез. На видеото Роналдо во ...
| | веќе видена | слични

Кристиано Роналдо и Лионел Меси од минатото лето не играат во иста лига, но нивното ривалство и понатаму трае, споредбите помеѓу Португалецот и Аргентинецот се ...
| | веќе видена | слични

Норвежанката Ада Хегерберга е првата фудбалерка која ја освои Златната топка. Таа беше избрана за најдобра фудбалерка во 2018 година, а интересно е дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Францускиот фудбалски магазин „Франс фудбал“ објави листа на 20 најплатени фудбалери во сезоната 2018/19. Рангирањето ја зеде предвид платата, бонусите и ...
| | веќе видена | слични

Многу често слушаме како најплатените фудбалери во светот заработуваат далеку повеќе отколку што заслужуваат, но контра-аргументот вели дека тие се најдобрите ...
| | веќе видена | слични

Нема никакви дилеми дека Јувентус ќе ја одбрани титулата во Серија А и оваа сезона. Гигантот од Торино има дури 15 бодови повеќе пред второпласираниот Наполи и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравстсво апелира до граѓаните да не се стигматизираат и осудуваат луѓето кои се сместуваат во државен карантин. Се работи за наши граѓани ...
сите 483 | | | веќе видена

Поранешниот гувернер Петар Гошев во интервју за НОВА ТВ вели дека не гледа солидарност и правичност во економски мерки кои ги најави екс-премиерот Зоран Заев. ...
сите 465 | | | веќе видена

Сè уште трае инспекцискиот надзор во општата болница во Охрид каде викендот не беше примена 66 годишната пациентка од Струга која подоцна почина во Скопје од ...
сите 130 | | | веќе видена

Церемонија на подигнување на знамето на Северна Македонија ќе се одржи попладнево во седиштето на НАТО во Брисел, со што ќе се означи пристапувањето на земјава ...
сите 152 | | | веќе видена

Западен Балкан може да смета на солидарноста на ЕУ и не само во време на криза, пишува Хосеп Борел, Високиот претставник на ЕУ за надворешна и безбедносна ...
сите 301 | | | веќе видена

Владата на Фејсбук ги повика граѓаните доколку имаат симптоми типични за коронавирус, како температура, треска, кашлица, отежнато дишење, да се јават ...
сите 268 | | | веќе видена

Здравствените работници во овие тешки денови се клучот за успешна борба со корона вирусот, затоа сите тие, без разлика на нивната партиска или етничка ...
сите 126 | | | веќе видена

Министерството за животна средина и просторно планирање информира дека како и досега, внимателно ги следи емисиите на загадувачките супстанции во амбиенталниот ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо сепак мина со полесна повреда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: