Заев : Ако изгуби Пендаровски , ќе се согласиме на предвремени парламентарни избори


Претседателот на ВМРО –ДПМНЕ, Христијан Мицкоски побара од претседателот на СДСМ да се изјасни во врска со предвремените парламентарни избори. Премиерот Заев ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонија како едно општество за сите, е нешто за што се залагам јас и оние кои ме поддржуваат. Тој концепт е единствениот продуктивен за држава во вакво ...
| | веќе видена | слични

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски денеска беше со граѓаните на Сопиште и Студеничани. Пред граѓаните Пендаровски ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Откако се заредија патетиките со севернокорејско изразување љубов и култ кон лидерот, што го видовме во Куманово и Прилеп, еве не и во Скопје.Кандидатот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Експертски тим на ВМРО-ДПМНЕ ја анализира ситуацијата со носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот за јавни обвинители по што ќе излезе со ...
сите 880 | | | веќе видена

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 420 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев : Ако изгуби Пендаровски , ќе се согласиме на предвремени парламентарни избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: