Заев: Ако Пендаровски изгуби, ќе има предвремени парламентарни избори


Премиерот Зоран Заев во вечерашниот дуел со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, рече дека доколку консензуалниот кандидат Стево Пендаровски не ги добие ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонија како едно општество за сите, е нешто за што се залагам јас и оние кои ме поддржуваат. Тој концепт е единствениот продуктивен за држава во вакво ...
| | веќе видена | слични

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски денеска беше со граѓаните на Сопиште и Студеничани. Пред граѓаните Пендаровски ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Откако се заредија патетиките со севернокорејско изразување љубов и култ кон лидерот, што го видовме во Куманово и Прилеп, еве не и во Скопје.Кандидатот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски изрази длабок сомнеж дека Катица Јанева и Бојан Јовановски сами можеле да рекетираат бизнисмени за милионски суми ...
сите 265 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 176 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Ако Пендаровски изгуби, ќе има предвремени парламентарни избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: