Пендаровски: Смешен, евтин и неуспешен обид на ВМРО-ДПМНЕ за моја дискредитација


Кандидатот за претседател на Северна Македонија, Стево Пендаровски реагираше на видео изјавата која ја шират медиумите блиски до ВМРО-ДПМНЕ во кое тој, додека ...
| | веќе видена | слични

Својата кампања за претседател кандидатот Стево Пендаровски ја почнува од Прилеп. Пред главниот настан, односно пред главната трибина, Пендаровски посети ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Заедничкиот кандидат за претседател на државата Стево Пендаровски денеска беше во посета на повеќе населени места, каде што се сретна со жителите на Пласница, ...
| | веќе видена | слични

Под слоганот „Заедно напред“ претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во рамки на изборната кампања ќе промовира две, како што днеска изјави, најважни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со промоција на песна и видео спот, Пендаровски ја започна изборната кампања денеска заедничкиот кандидат за претседател на 30 политички субјекти, Стево ...
| | веќе видена | слични

Кандидат за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, денеска од Централниот изборен штаб ја почна кампањата во која има намера да ги посети буквално сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Денеска на своите профили, заедничкиот кандидат за претседател на 30 политички субјекти го промовираше видео спотот за песната „Сите едно пееме", со која и го ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 799 | | | веќе видена

Како што информираа попладнево од Кривичнот суд, прифатена е жалбата на ЈО и донесена е одлука поранешниот генерален секретар да биде испратен во притвор во ...
сите 298 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

200 илјади дози од кинеската вакцина до 28 април ќе пристигнат во државата. Подготвуваме спортски сали за вакцинирање во Куманово, Штип, Кавадарци, Тетово, ...
сите 269 | | | веќе видена

Ситуацијата со коронакризата на ниво на држава е исклучително лоша, но можам да кажам дека во Прилеп можеби е најлоша, посочи денеска од овој град, ...
сите 154 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Смешен, евтин и неуспешен обид на ВМРО-ДПМНЕ за моја дискредитација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: