(ВИДЕО) ПЕНДАРОВСКИ: Мора да му земеме „мерка“ на тој што ќе потпише за името!


3 копии

Со промоција на песна и видео спот, Пендаровски ја започна изборната кампања денеска заедничкиот кандидат за претседател на 30 политички субјекти, Стево ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска на своите профили, заедничкиот кандидат за претседател на 30 политички субјекти го промовираше видео спотот за песната „Сите едно пееме", со која и го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Изодевме долг и тежок пат за да стигнеме тука. Но, заедно можеме да направиме многу повеќе. Ние денес носиме одлука да продолжиме напред, затоа што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изодевме долг и тежок пат за да стигнеме тука, но заедно можеме многу повеќе, порача претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски. – Денес ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Никаде во ниту еден програмски документ на опозицијата предводена од СДСМ нема да најдете заложби за промена на Уставот. Вака во 2016 година зборуваше Стево ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на денешниот ден (01.04.2019, понедленик), кандидатот за претседател Стево Пендаровски ќе биде помеѓу граѓаните на општина Пласница (13:00), ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе бидам претседател на сите граѓани. Заедно ќе изградиме силна, безбедна и економски напредна држава. Заедно одиме напред! – напиша кандидатот за претседател ...
| | веќе видена | слични

Започнува победничкиот караван на Стево Пендарвоски, заеднички кандидат за претседател на Република Северна Македонија, информираат од изборниот штаб на СДСМ. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 799 | | | веќе видена

Како што информираа попладнево од Кривичнот суд, прифатена е жалбата на ЈО и донесена е одлука поранешниот генерален секретар да биде испратен во притвор во ...
сите 297 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

200 илјади дози од кинеската вакцина до 28 април ќе пристигнат во државата. Подготвуваме спортски сали за вакцинирање во Куманово, Штип, Кавадарци, Тетово, ...
сите 262 | | | веќе видена

Ситуацијата со коронакризата на ниво на држава е исклучително лоша, но можам да кажам дека во Прилеп можеби е најлоша, посочи денеска од овој град, ...
сите 154 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) ПЕНДАРОВСКИ: Мора да му земеме „мерка“ на тој што ќе потпише за името!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: