Силјановска: Власта манипулира со бројките - економијата е пред колапс


Владата ги манипулира граѓаните дека во Македонија има рекордно ниво на инвестиции, тврди претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова. ...
| | веќе видена | слични

„Словенија е мојата втора татковина, нормално дека уште веднаш прифаќам да дадам интервју за вашиот медиум.“ – со насмевка и задоволство одговори кандидатката ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Демократија“ од Словенија објавува интервју со кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова. Обемното интервју во кое Силјановска ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски во емисија на МРТ вечерва рече дека она што ја прави разликата помеѓу конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, е тоа што ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Функцијата на Претседател на републиката не е супститут на Владата. Оваа Влада ќе плати насоро висока цена за својата неспособност, неработење, индолентност, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Професорката Гордана Силјановска Давкова победува на претседателските избори - дециден е лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, партија која застана зад ...
| | веќе видена | слични

Госпоѓо Силјановска, зад вас застана партијата која го поддржа и сегашниот претседател Ѓорге Иванов. Претседателот на државата треба да биде обединител на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 56 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 489 лица сомнителни и ...
сите 573 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 190 | | | веќе видена

СДСМ преку соопштение го обвини лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека одбработувал за странски интереси. „Молкот на самопрогласениот хистеричен ...
сите 449 | | | веќе видена

Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денес се вклучи во емисија „Студио 10“ на телевизија 24 каде што ги повика граѓаните на денешниот протест да се ...
сите 195 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски за денеска најави состанок поврзан со одобрувањето на потребните дозволи без кои новиот ковид-центар „Мала ...
сите 319 | | | веќе видена

Италијанскиот новинар фриленсер Франческо Касалини вели дека нашата земја треба да преговара со Бугарија, и покрај блокадата за почетокот на преговорите со ...
сите 112 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силјановска: Власта манипулира со бројките - економијата е пред колапс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: