Тереза Меј ќе бара одложување на брегзитот до 30 јуни


9 копии

Претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск, утрово во говор пред Европскиот Парламент застана во одбрана на шесте милиони британски граѓани кои ја потпишаа ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, изјави во средата во Европскиот парламент во Стразбур дека не смее да бидат „предадени“ шесте милиони луѓе кои ...
| | веќе видена | слични

Екс министерот за надворешни работи на Британија Борис Џонсон, кој се смета за еден од најжестоките противници на планот за Брегзит на премиерката Терза Меј, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштението на Владата следува како одговор на петицијата „Поништување на членот 50“ за откажување на процесот Брегзит, петиција која досега ја потпишале 5,8 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Адвокатот Јовица Страшевски, бранител на обвинетиот поранешен градоначалник на Гази Баба Тони Трајковски предуредува дека во случајот ТНТ ќе се случи уште едно ...
сите 334 | | | веќе видена

Европското ракометно првенство влегува во втора фаза. Денеска започнуваат решавачките пресметки за местата на што водат до распределбата на медали. ...
сите 289 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел изразила надеж дека Македонија и Албанија ќе добијат датум за пристапни преговори со ЕУ на самитот во Загреб во мај. ...
сите 285 | | | веќе видена

Целата работа околу начинот и условите на користење на службените возила на МВР се сведува на фактот што истите беа несоодветно и непрофесионално користени. ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тереза Меј ќе бара одложување на брегзитот до 30 јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: