„Смотра“ на убавици


Атрактивните  Адријана Лима, Кара дел Торо, Стела Максвел беа само дел од светските  убавици кои продефилираа на црвениот тепих на доделувањето на Модните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сега и официјално, најновиот ангел од редовите на Викторија Сикрет е Барбара Палвин. 25-годишната Унгарка веќе и претходно настапуваше за модните ревии на ...
| | веќе видена | слични

Некогашната манекенка, ангелот на Викторија Сикрет, не се откажува од новиот стил на шминкање, поради што многумина на прв поглед не ја препознале. Адриана ...
| | веќе видена | слични

Моделот Алексина Грем е нов ангел на Викторија сикрет. По назначувањето на Барбара Палвин за нов ангел на Викторија сикрет, од популарната модна марка за долна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Помеѓу холивудските ѕвезди, веќе со децении наназад разликата во годините не е никакво изненадување. Иако за многумина ова е табу тема, светските ѕвезди ...
| | веќе видена | слични

Откако во ноември минатата година, Адријана Лима последен пат се прошета по модната писта, како ангел на брендот Викторија Сикрет, и со солзи се збогуваше од ...
| | веќе видена | слични

Српскиот пејач Недељко Бајиќ Баја минатата година се разведе од сопругата Ивана, која беше помлада од него 19. години. Тој ја запозна на снимањето на спот, а ...
| | веќе видена | слични

Леонардо Дикаприо е еден од најпосакуваните ергени во Холивуд. Откако се појави на сцената на почетокот на 20-те години, славниот актер ја забавува јавноста со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗА 24 ЧАСА ПОЧИНАА 15 ЛУЃЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ Црн биланс имаме и денес во Македонија. Дури 15 починати и нови 173 заразени од коронавирус во земјава за 24 часа. ...
сите 617 | | | веќе видена

Пред нас се многу сериозни избори, на коишто избираме сигурна иднина во интерес на заштитата на јавното здравје, брза развојна економија и европски ...
сите 379 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 181 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 130 | | | веќе видена

Македонија во наредните 4 години ќе биде горда и исправена, им порача на жителите на Дебар лидерот на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ Јристијан Мицкоски. ...
сите 349 | | | веќе видена

Вечерва Ливерпул ќе го одигра својот прв меч како шампион на Англија, а противник ќе му биде најголемиот ривал во оваа и изминативе сезони-тоа е Манчестер ...
сите 177 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 109 | | | веќе видена

Комапнијата Орка холдинг, на Орце Камчев, реагира на вчерашниот тв дуел на Заев и Мицкоски, во кој што беше споменувано името на Камчев. Од компанијата велат ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Смотра“ на убавици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: