Од април минималната плата поголема за 500 денари

11 копии

Политиката на зголемување на платите е приоритет и нешто за што се бориме. Платите продолжуваат да растат и треба да се направат дискусии со работодавачите, ...
| | веќе видена | слични

Господине Тевдовски, владата се пофали со зголемување на БДП-то и намалување на невработеноста во последниот квартал од минатата година. На што најмногу се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Текстилната индустрија се соочува со низа проблеми – недостаток на кадар, ниска продуктивност, а капак на се е зголемената минимална плата која дополнително ...
| | веќе видена | слични

Газдите ги злоупотребуваат вработените и го водат својот бизнис врз грбот на вработените. Тие ја книжат минималната плата, а исплаќаат пониска плата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од половина од работниците во земјава земаат плата помала од 25 илјади денари односно од просечната, додека пак трошоците за најосновните потреби во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 640 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 215 | | | веќе видена

Италија има моќен почеток на Европското првенство, а најголем виновник за тоа е Роберто Манчини кој создаде тим во фантастичен дух, Азурите делуваат како ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од април минималната плата поголема за 500 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: