МТСП: Aприлската минимална нето плата се зголемува на 12.507 денари

2 копии

Текстилната индустрија се соочува со низа проблеми – недостаток на кадар, ниска продуктивност, а капак на се е зголемената минимална плата која дополнително ...
| | веќе видена | слични

Газдите ги злоупотребуваат вработените и го водат својот бизнис врз грбот на вработените. Тие ја книжат минималната плата, а исплаќаат пониска плата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од половина од работниците во земјава земаат плата помала од 25 илјади денари односно од просечната, додека пак трошоците за најосновните потреби во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Скопје, 13 март- „Mинималната бруто плата од април оваа година се усогласува согласно Законот за минимална плата и се зголемува за 3,3%. По рекордниот раст на ...
| | веќе видена | слични

Македонија повторно се најде на дното во Европа според висината на просечната нето плата. И покрај тоа што просечните примања на Македонците се зголемија на ...
| | веќе видена | слични

По рекордниот раст на просечната плата од 8,1 проценти со ова усогласување и зголемување минималната плата ќе изнесува 17.943 денари, односно 12.507 денари во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Советникот за национална безбедност на САД, Џејк Саливан изјави дека Кина ќе се соочи со „меѓународна изолација“ доколку не соработува за време на ...
сите 231 | | | веќе видена

Македонската репрезентација денеска против Холандија го игра последниот натпревар на Европското првенство, ова ќе биде меч со посебни емоции, Горан Пандев за ...
сите 309 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 124 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТСП: Aприлската минимална нето плата се зголемува на 12.507 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: