Отворен трговски центар „Сума“

Во Куманово во саботата свечено беше предаден во употреба новиот трговски центар „Сума“, сопственост на фирмата „МГ проперти“. Центарот, во кој функционираат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Илија Димовски, поранешен пратеник и шеф на преговарачкиот тим на ВМРО-ДПМНЕ за истиот закон во минатиот собраниски состав во 24 анализа во врска со ставот на ...
сите 538 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 346 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Аерозагадувањето е највисоко навечер. Ова го покажуваат графиконите на Министерството за животна средина. Во нив се гледа дека по 17 часот се зголемуваат ...
сите 140 | | | веќе видена

По наплив на пациенти со ковид и исполнувањето на капацитетите на Инфективното одделение на штипската болница, како можна алтернатива или план Б пред есенскиот ...
сите 162 | | | веќе видена

Сите лица кои се позитивни или имале контакт со заболено лице имаат издадено решение за изолација. Сива зона нема. Лицата кои биле контакти со позитивно лице ...
сите 144 | | | веќе видена

На почетокот на епидемијата во Македонија често бев на релација Скопје, Тетово, Гостивар, Лабуништа и тогаш ги убедував луѓето дека во нашиот здравствен систем ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворен трговски центар „Сума“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: