Отворен трговски центар „Сума“

Во Куманово во саботата свечено беше предаден во употреба новиот трговски центар „Сума“, сопственост на фирмата „МГ проперти“. Центарот, во кој функционираат 20 објекти и се простира на 4.000 квадратни метри, свечено го отвори директорот на објектот, Горан Стојчевски. „Во новиот објект засега се вработени 100 лица, а наскоро се очекува вработување на уште 150 работници“, рече Стојчевски. Трговскиот центар е лоциран во центарот на градот и се наоѓа во просториите на поранешната фирма „Текстил промет“. Објектот е со два влеза и има обезбеден паркинг-простор. Во него веќе функционираат повеќе светски и европски бреднови, Инвест банка, а наскоро се очекува отворање на „СП маркет“. (МИА)
| | веќе видена | слични

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 193 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 100 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни на Република Македонија Никола Попоски со уште други девет колеги објавија јавно писмо до носителите на одлуки во ЕУ, во кое ...
сите 409 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска синоќа во Топ тема на Телма изјави дека од Светска банка за стабилизација на пензискиот фонд им било ...
сите 80 | | | веќе видена

Високиот комесар на ОН за човекови права Мишел Башле денеска ја осуди „непотребната и непропорционална употреба на сила“ од страна на полицијата и војската во ...
сите 265 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворен трговски центар „Сума“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: