Соборен хеликоптер во Авганистан, најголем број жртви се од единицата која го ликвидираше Бин Ладен

Во најкрвавиот ден за американските војници во речиси една деценија долгата војна во Авганистан, беше соборен хеликоптер на американското воздухопловство во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Хеликоптерот на НАТО кој се урна во авганистанската провинција Вардак кога загинаа 38 војници, бил урнат откако талибанци ги измамиле американските сили во таа ...
| | веќе видена | слични

Триесет и еден американски специјалец и седум авганистански војници загинале при уривање на хеликоптер на НАТО во источниот дел на Авганистан Хеликоптерот, од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

"Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи изјави дека триесет и еден војник од специјалните единици на САД и седум авганистански војници загинале при уривање ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Соборен хеликоптер во Авганистан, најголем број жртви се од единицата која го ликвидираше Бин Ладен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: