Кредитниот рејтинг на САД намален за прв пат во историјата

„Стандард & Пурс“ го намали досегашниот рејтинг на САД за едно скалило, од ААА на АА+, поради загриженост во врска со буџетскиот дефицит и со политичките ...
| | веќе видена | слични

Шефот на националниот совет за економија на Белата куќа, Џин Сперлинг, ја критикуваше агенцијата за кредитен рејтинг „Стандард и Пурс“ заради намалувањето на ...
| | веќе видена | слични

Во последниве 48 часа се пишуваше голема економска историја. Сагата за тоа дека САД го загубија својот ААА кредитен рејтинг продолжува. Министрите за финансии ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кредитниот рејтинг на САД намален за прв пат во историјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: