Торино сега мечтае за место во Европа


Откако Кжиштоф Пјонтек дојде во тимот на Милан, „росонерите“ блескаат. Синоќа против Киево, Пјонтек повторно постигна гол и тој се покажа како победнички на ...
| | веќе видена | слични

Никој не очекуваше дека Криштоф Пјонтек веднаш по доаѓањето во Милан ќе „експлодира“ на таков начин што за само два месеци ќе стане најдобар стрелец на клубот. ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Киево, Џанкарло Ромаироне тврди дека двата гола на Милан во вчерашниот натпревар требало да бидат поништени. Во Киево се бесни после поразот од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кој ги објави аудио снимките на „Јутуб “ – дали тоа е гласот на бизнисменот Орце Камчев и со кого разговара?! Обвинителството во нов предмет истражува дали ...
сите 523 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 128 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 392 | | | веќе видена

Весникот „АБЦ“ известува дека Португалецот им се доверил на своите најблиски во приватниот живот околу тоа што мисли за одлуката да го напушти Реал Мадрид и да ...
сите 218 | | | веќе видена

Претставници на актуелната владеачка партија во Грција сѐ почесто изјавуваат дека не се баш најсреќни со Преспанскиот договор и дека е штетен за Грција. Од ...
сите 171 | | | веќе видена

Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Гордана Силјановска и затворена сметка од која долгот не може да ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Торино сега мечтае за место во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: