Близу 39 милиони евра негарантиран долг на државните компании ќе влезе во јавниот долг

И долгови на јавните претпијатија и трговските друштва во државна соспственост кај банките за кои не гарантира државата ќе влезат во пресметката на јавниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
9 копии

 Што го спроведува Министерството за финансии, со поддршка на Светска банка и Европската унија, истакна денеска министерот за финансии Драган Тевдовски при ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии
3 копии

Министерот за финансии, Драган Тевдовски, денеска ќе престојува во Виена, каде што ќе учествува на средба што ја организира Светската банка и Корејскиот ...
| | веќе видена | слични

Искуствата на земјава во управувањето со јавните финансии беа тема на дискусијата на министерот за финансии Драган Тевдовски на тема „Mожности за обезбедување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 640 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 215 | | | веќе видена

Италија има моќен почеток на Европското првенство, а најголем виновник за тоа е Роберто Манчини кој создаде тим во фантастичен дух, Азурите делуваат како ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Близу 39 милиони евра негарантиран долг на државните компании ќе влезе во јавниот долг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: