Османи оствари средба со Брахос

Изградбата на патот и на граничниот премин „Црна Скала” кај Делчево, цели 18 години не мрднал од мртва точка. Иако за овој проект во 2001 година се потрошени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Турција денеска повторно го отвори југоисточниот граничен премин со Сирија кој беше затворен осум години, јави агенцијата Анадолија.Од денеска турските камиони ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 04.03.2019 во 19.15 часот на Граничниот премин „Богородица“, при проверка на Е.Х.(30) од село Ларце, било констатирано дека тој се наоѓа на листата со мерка ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Во текот на минатите две седмици, царинските службеници открија еден обид за криумчарење наркотични средства и неколку обиди за криумчарење разна стока, при ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После повеќе од половина век повторно најава за отворање на граничниот премин Маркова нога. Министрите во владата на оваа седница ја прифатија Информацијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На редовната прес-конференција министерот Филипче нагласи дека оваа состојба нема да трае долго, до колку се придржуваме до мерките мерки. Потенцираше дека е ...
сите 433 | | | веќе видена

Во кумановската болница денеска увид направил државниот секретар во Министерството за здравство и претседателот на Комисијата за заразни болести, со цел да се ...
сите 237 | | | веќе видена

И Зоран Заев и Христијан Мицкоски се негативни на тестовите за коронавирус откако беа тестирани поради контакт со новинарот и уредник во Канал 5 ТВ, Гоце ...
сите 205 | | | веќе видена

Викендов за време на полицискиот час на територијата на Општина Аеродром ќе работат следниве маркети и ресторани, кои ќе примаат нарачки и ќе вршат достава:1. ...
сите 274 | | | веќе видена

Од денес, 8 април почнуваат да важат новите правила за ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и ...
сите 126 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Штип поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи оствари средба со Брахос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: