Османи: успехот од Преспа рефлектира и во економските односи меѓу двете земји

На средбата беа отворени темите за исполнувањето на обврските кои произлегуваат од Преспанскиот договор, економската соработка помеѓу двете земји, со посебен ...
| | веќе видена | слични

Изградбата на патот и на граничниот премин „Црна Скала” кај Делчево, цели 18 години не мрднал од мртва точка. Иако за овој проект во 2001 година се потрошени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Турција денеска повторно го отвори југоисточниот граничен премин со Сирија кој беше затворен осум години, јави агенцијата Анадолија.Од денеска турските камиони ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 04.03.2019 во 19.15 часот на Граничниот премин „Богородица“, при проверка на Е.Х.(30) од село Ларце, било констатирано дека тој се наоѓа на листата со мерка ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Во текот на минатите две седмици, царинските службеници открија еден обид за криумчарење наркотични средства и неколку обиди за криумчарење разна стока, при ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После повеќе од половина век повторно најава за отворање на граничниот премин Маркова нога. Министрите во владата на оваа седница ја прифатија Информацијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство соопшти дека од денеска е во функција уште еден пункт за тестирање на коронавирус во Поликлиниката Идадија. Граѓаните на Скопје ...
сите 853 | | | веќе видена

Курсот за проширување на НАТО создава нови линии на поделби, додека светот треба да се обедини во борбата против коронавирусот. Ова се наведува во ...
сите 245 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 158 | | | веќе видена

Треба да водиме сметка посебно кога станува збор за банкарскиот систем во државата, рече премиерот Оливер Спасовски за Топ Тема.-Дека е во добра кондиција е во ...
сите 465 | | | веќе видена

СДСМ и Филипче се во хаос и нема вистински мерки за зголемување на здравствените капацитети и заштита на животите на граѓаните и медицинскиот персонал, ...
сите 94 | | | веќе видена

Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна, информираат од СВР Охрид. – ...
сите 333 | | | веќе видена

Градоначалниците не се грижат за граѓаните ни во добро, ни во лошо, ова денеска преку Фејсбук статус го потенцираа од Комисијата за локална самоуправа на ...
сите 84 | | | веќе видена

Шест месеци одложено плаќање за сите обврски доспеани од 29 февруари годинава по основ на сите кредити, кредитни картички и дозволено пречекорување заклучно со ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: успехот од Преспа рефлектира и во економските односи меѓу двете земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: