Османи: Северна Македонија е новата европска реалност на Балканот


Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, беше домаќин на делегација на Република Франција предводена од министерката за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи е во официјална посета на Словенија, каде имаше средба со Државниот секретар во Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Република Северна Македонија е новата реалност на Балканот, земја која нема поголеми отворени прашања, со стабилни меѓуетнички односи и внатрешна кохезија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предизвиците во евроатлантските интеграции со кои се соочува Република Северна Македонија, особено во периодот во пресрет на јунските самити биле тема на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките институционалните посети поврзани со имплементацијата на реформите од ...
| | веќе видена | слични

Месецов е клучен за реализација на обврските од планот 18. Вицепремиерот задолжен за европски прашања вели дека март е периодот во кој треба да се спроведат ...
| | веќе видена | слични

Зајакнувањето на економската регионална соработка и регионалните односи во Југоисточна Европа беше тема на конференцијата „Балкан: 360“ во организација на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мора да останеме фокусирани на испорака на реформската агенда на Владата имајќи предвид дека следат најважните месеци од нашиот процес на интеграции и доаѓа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заболени со новиот коронавирус во светот надмина еден милион. Најголем број заболени има во САД, Италија и Шпанија. Во земјава вчера се регистрирани ...
сите 657 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 194 | | | веќе видена

Двајцата насилници од Штип 24 часа по приведувањето во СВР Штип сé уште се без бранител пишува Тв Стар. Судијата по претходна постапка Олгица Павлова, во секој ...
сите 142 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Македонија како 30. членка на Алијансата. Во седиштето на НАТО во Брисел од ...
сите 247 | | | веќе видена

Се потврдија пишувањата на медиумите дека ДУИ не се согласувала до предлогот на Заев сите административци да добиваат по 14.500 денари како мерка за справување ...
сите 109 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 43 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Северна Македонија е новата европска реалност на Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: