Утврдена спогодбата за новиот граничен премин со Грција – Маркова Нога

Министрите на владина седница ја прифатија информацијата во врска со потпишување билатерална спогодба меѓу Република Северна Македонија и Република Грција за ...
| | веќе видена | слични

Изградбата на патот и на граничниот премин „Црна Скала” кај Делчево, цели 18 години не мрднал од мртва точка. Иако за овој проект во 2001 година се потрошени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Турција денеска повторно го отвори југоисточниот граничен премин со Сирија кој беше затворен осум години, јави агенцијата Анадолија.Од денеска турските камиони ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 04.03.2019 во 19.15 часот на Граничниот премин „Богородица“, при проверка на Е.Х.(30) од село Ларце, било констатирано дека тој се наоѓа на листата со мерка ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Во текот на минатите две седмици, царинските службеници открија еден обид за криумчарење наркотични средства и неколку обиди за криумчарење разна стока, при ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По неколкуте поголеми пожари изминатата недела, вчера пожарникарите гаснеа пожари во Прилеп и кај Мралинов. МВР соопшти дека вчера во 11,35 часот била добиена ...
| | веќе видена | слични

На 02.03.2019 во 10 часот на ПС за ГП-Табановце, на влез во Македонија, од страна на полициски службеници од слобода е лишен Д. С. (40) од Скопје, бидејќи при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Здравствен работник кој бил дежурен во времето кога сега веќе починатата пациентка е донесена на преглед во Инфективнмата клиника во Охрид направил пропуст и ...
сите 144 | | | веќе видена

Наум Стоилковски портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со јавното откажување на ВМРО-ДПМНЕ од буџетското ...
сите 279 | | | веќе видена

 На најновата прес конференција, Министерот за здравство, Венко Филипче соопшти дека во земјава има 16 ново заболени пациенти од корона вирус, а за жал уште ...
сите 296 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 371 | | | веќе видена

До вчера бројот на лица вработени во ЈП Национални шуми, коишто се позитивни на корона вирус се искачи на пет. Од нив едно лице е од Кавадарци, додека пак ...
сите 249 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат, истакна ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утврдена спогодбата за новиот граничен премин со Грција – Маркова Нога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: