Османи: Естонија е пример за успешна европска приказна кон која се стремиме


Естонија претставува успешна европска приказна, модел од кој Северна Македонија стекнува важни искуства и чија континуирана поддршка има особено значење за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките институционалните посети поврзани со имплементацијата на реформите од ...
| | веќе видена | слични

Месецов е клучен за реализација на обврските од планот 18. Вицепремиерот задолжен за европски прашања вели дека март е периодот во кој треба да се спроведат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Зајакнувањето на економската регионална соработка и регионалните односи во Југоисточна Европа беше тема на конференцијата „Балкан: 360“ во организација на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Мора да останеме фокусирани на испорака на реформската агенда на Владата имајќи предвид дека следат најважните месеци од нашиот процес на интеграции и доаѓа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На состанокот беа отворени актуелните теми поврзани со европските интеграции на земјата во однос на статусот на спроведување на Планот 18, претстојната ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи во своето обраќање на конференцијата рече дека денес нашата земја во глобални рамки ја претставуваме како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заболени со новиот коронавирус во светот надмина еден милион. Најголем број заболени има во САД, Италија и Шпанија. Во земјава вчера се регистрирани ...
сите 680 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 124 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Македонија како 30. членка на Алијансата. Во седиштето на НАТО во Брисел од ...
сите 247 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави предлози за издавање казнени налози во висина од по 2 000 евра за вкупно 44 лица ...
сите 226 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Естонија е пример за успешна европска приказна кон која се стремиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: