Гвардиола: Мило ми е што го освоив Лига купот втор пат по ред


5 копии

Манчестер Сити не треба да жали ако не успее да ја одбрани титулата, изјави менаџерот Пеп Гвардиола. „Граѓаните“ се вратија на чело на Премиер лигата по серија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола на прес конференцијата во пресрет на средбата со Борнмут се осврна и на иднината на некои фудбалери. Откако потврди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола призна дека размислува да донесе нов дефанзивец во летниот преоден рок како замена за еден од најскапите одбранбени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шпанскиот стратег, Пеп Гвардиола ретко се одлучува јавно да фали некој од играчите, односно постојано неговиот прв фокус е екипата и како таа одиграла, но и ...
| | веќе видена | слични

Жешката латино крв на Серхио Агуеро зовре синоќа после победата над Челзи во финалето на Лига купот во Англија, па популарниот Кун беше главниот човек задолжен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за „Макфакс“ рече дека најдобро е Зоран Заев сам да се дистанцира од себе, по аферата „Рекет“ заради ...
сите 540 | | | веќе видена

Франција засега е без одлука во однос на датумот за старт на преговорите на нашата земја со ЕУ. Се чека ставот на Макрон кај кога утре ќе отпатува германската ...
сите 681 | | | веќе видена

Дали „Рекет“ ќе заврши со молк на Катица Јанева? Обвинителката Вилма Рускоска, соопшти дека некој од обвинетите за рекетирањето на Орце Камчев, иако ...
сите 281 | | | веќе видена

Од Синдикатот на КПУ Затвор Скопје, при синдикатот за администрација и државна управа – САДУ до Порталот Работник пристигна реакција во врска со вчерашниот ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гвардиола: Мило ми е што го освоив Лига купот втор пат по ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: