Невремето превртуваше камиони во Албанија


Хрватска, Босна и Херцеговина и Црна Гора беа погодени од силна бура која предизвика проблеми. Во делови на Далмација дува силен ветер, а утрово во Сплит ...
| | веќе видена | слични

Паднати стебла, контејнери кои летаат по улиците и искршени излози се само некои од последиците од страшното невреме и силниот ветар кој вчера кој вчера го ...
| | веќе видена | слични

„Бура на векот“ како што ја нарекоа хрватските медиуми, предизвила хаос во Далмација, во текот на вчерашниот ден. Освен огромните материјални штети, имало и ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Силните до сега незапаметени ветришта носеа дрвја, покриви, фасади, киосци, превртуваа јахти, а во силната бура во БиХ се повредени шест лица, од кои еден ...
| | веќе видена | слични

Во силното невреме со ветар од околу 100 километри на час, вчера во Мостар, Босна и Херцеговина со повреди завршиле петнаесетина граѓани. Босанските медиуми ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

На Jутјуб излезе видео снимено од невремето во Дубровник на кое се гледа како силниот ветер носи човек. Орканските ветришта во Хрватска носеа дрвја, покриви, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации. Да се практикуваат европските вредности, а сојузништвото во НАТО и очекуваната блиска соработка во ...
сите 155 | | | веќе видена

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 22 до 28 февруари 2021, тестирани се вкупно ...
сите 428 | | | веќе видена

Националниот координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка, Роберт Алаѓозовски, заедно со Јасмина Ѓоргиева, ...
сите 417 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче нагласи дека на некои работи едноставно не можеле и не можат да влијаат, а причината, како што рече, е многу јасна. – ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
сите 272 | | | веќе видена

Специјалниот претставник на македонската Влада за Бугарија, господинот Бучковски и покрај сите спорни прашања се обидува во јавноста да рефлектира напредок и ...
сите 80 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка притвор за уште едно лице, за кое е поведена ...
сите 375 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невремето превртуваше камиони во Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: