ЛШ: Со 9 гола на Криштопанс Вардар по осми пат го победи Кристијанштад

2 копии

Македонскиот ракометен првак Вардар продолжува со максималниот ефект во дуелите со Кристијанштад во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ вечерва славеа победа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Тројца ракометари на Вардар се најдоа во изборот на ЕХФ за 13.коло по гостинскиот триумф на „црвено-црните" во Шведска кај Кристијанштад со 32:30. Даинис ...
| | веќе видена | слични

Вардар овој викенд забележа победа во Лигата на шампионите против Кристијанштад, а еден од најдобрите во редовите на црвено-црните беше бекот Денис Криштопанс. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации. Да се практикуваат европските вредности, а сојузништвото во НАТО и очекуваната блиска соработка во ...
сите 155 | | | веќе видена

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 22 до 28 февруари 2021, тестирани се вкупно ...
сите 428 | | | веќе видена

Националниот координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка, Роберт Алаѓозовски, заедно со Јасмина Ѓоргиева, ...
сите 417 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче нагласи дека на некои работи едноставно не можеле и не можат да влијаат, а причината, како што рече, е многу јасна. – ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
сите 272 | | | веќе видена

Специјалниот претставник на македонската Влада за Бугарија, господинот Бучковски и покрај сите спорни прашања се обидува во јавноста да рефлектира напредок и ...
сите 80 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка притвор за уште едно лице, за кое е поведена ...
сите 375 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛШ: Со 9 гола на Криштопанс Вардар по осми пат го победи Кристијанштад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: