Исполнети се сите услови за Претседателот на Собранието да закаже седница за притворот на Вељаноски


Појаснување во однос на гласањето на Комисијата за деловнички и мандатно – имунитетни прашања за Барање за одобрување притвор за пратеникот Трајко Велјановски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дали собранискиот спикер Талат Џафери и претседателот Ѓорге Иванов трампале пратенички имунитет во замена за началник во АРМ? Ова прашање го отвори во јавноста ...
| | веќе видена | слични

Собраниескиот Спикер Џафери денеска на прес-конференција зборуваше за седницата за имунитетот на Трајко Вељановски. - Правниот дел не беше до крај исполнет. ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот и пратеник од СДСМ Мухамед Зеќири се сомнева дека имало договор помеѓу претседателот на Собранието Талат Џафери и шефот на државата Ѓорге ...
| | веќе видена | слични

Во синоќешното гостување на 1ТВ, пратеникот Мухамед Зекири изрази сомневање дека претседателот на Собранието, Талат Џафери,имал договор со претседателот Иванов ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Мухамед Зеќири вчера со Алберт Муслиу гостуваше во , каде кажа дека се сомнева дека собранискиот спикер талат Џафери имал договор со претседателот ...
| | веќе видена | слични

„Апсолутно тврдам дека лично го немам навредено претседателот на Собранието. Тој направи таков скандал. Ова не го направил на своја рака, туку е смислено од ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Алберт Муслиу и пратеникот Мухамед Зекири вечерва во отвореното студио на 1ТВ со Ацо Кабранов зборуваа за актуелната ситуација со ...
| | веќе видена | слични

Последниот блок од Отвореното Студио 1 го завршивме со гостување на политичкиот аналитичар Алберт Муслиу и пратеникот Мухамед Зекири кои со домаќинот Ацо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 705 | | | веќе видена

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
сите 260 | | | веќе видена

Ненад Јосифовиќ, вработен во Орка Холдинг, сведочеше на денешното рочиште за предметот „Трезор“, последно од доказната постапка. Јосифовиќ беше меѓу ...
сите 235 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 224 | | | веќе видена

Нема ден да нема нов скандал и ново забегување во самобендисните изјави на државниот политички врв. Министер за одбрана, втор чин во партијата на власт вели: ...
сите 333 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 153 | | | веќе видена

„Сите обвинувања, лаги и спинови за наводни договори со власта за бегството на Мијалков, создадени во белиот дворец, паднаа во вода.На површина исплива ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исполнети се сите услови за Претседателот на Собранието да закаже седница за притворот на Вељаноски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: